Ha szeretnél elkezdeni jégkorongozni, akkor szükséged lesz még önmagadon túl egy-két emberre a játékhoz, valamint bizonyos alap felszerelésekre is. Ez a bejegyzés pont ezt a két tételt járja körül: hogyan találjunk magunknak leggyorsabban megfelelő cspatot; valamint milyen felszerelésekre van szükségünk a játékhoz?
Csapat keresés
Itt most felsorakoztatom azokat a módszereket, amiket a leghatékonyabbnak találtok azoknak, akik új csapatot keresnek maguknak:
1) Ha látsz az utcán valakit egy jégkorongütővel, akkor szólítsd le és kérj tőle felvilágosítást, hol és mikor tudhatnál játszani. Nekem ez már kétszer is bejött!
2) Nézd meg (akár itt), hol van hozzád a legközelebbi jégpálya és menj le akkor, amikor szeretnél játszani. Figyeld meg, kik játszanak, milyen szinten vannak és kérj tőlük információt! Általában ez működik a legjobban.
3) Letöltöd az itt található listát és megkérded a csapatot, van-e szabad hely.
4) Jelezd kommentben itt, hogy szeretnél játszani.
A titok nyitja, hogy proaktívnak kell lenned!
Öltözz fel
Ha megvan a csapatod, a következő, hogy beszerezz egy-két eszközt a sportoláshoz. Míg a futást még mezítláb is lehet gyakorolni, addig a jégkorong igenis megkíván néhány kiegészítőt, amikről majd később pontosabban is írok. Ezek következzenek fontossági csoportokra osztva:
Kötelező (ami nélkül el se indulj): korcsolya, ütő (és lehetőleg korong, mert más úgysem hoz).
Nagyon ajánlott (azonnal beszerzendő): sípcsontvédő, sisak, szuszpenzorvédő, kesztyű
Ajánlott (fontos, de nem kötelező): könyökvédő, fogvédő, sisakra plexi vagy rács (ha nem lenne), hokitáska
Beszerezhető (ha már gyorsabb a játék, erősebbek az ütések és vannak ütközetek): nadrág, váll- és mellkasvédő
Beszerezhető pl: MarcziSkate, HokiBolt